X

سردخانه

09128951640 کارشناس فروش

سردخانه صنعتی چیست؟

قیمت سردخانه صنعتی

سردخانه های صنعتی از جمله تجهیزاتی می باشند که به منظور نگهداری از انواع مواد غذایی فاسد شدنی در مدتی طولانی و حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در دو نوع بالای صفر و زیر صفر تولید می شود که هر یک از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. نوع بالای صفر این محصول را در اکثر مواقع برای نگهداری از انواع میوه، سبزیجات، گل و گیاه و ... مورد استفاده قرار می گیرد. دمای این سردخانه به طور حدودی بین 1 تا 4 درجه ی سانتی گراد می باشد، و به طور معمول مواد غذایی که در این سردخانه نگهداری می شوند در مدت زمان کوتاهی تغییر می کنند.

سردخانه زیر صفر را برای نگهداری از ماهی منجمد، گوشت منجمد و مرغ منجمد مورد استفاده قرار می دهند. دمای این نوع از سردخانه  زیر 12 درجه سانتی گراد تا 23- درجه سانتی گراد می باشد. در این محصول مواد غذایی به مدت طولانی تری با حفظ کیفیت نگهداری می شوند. نوع دیگری از سردخانه های صنعتی دومداره می باشند، این نوع از سردخانه عملکردی شبیه به سردخانه زیر صفر و بالای صفر دارد، لازم به ذکر است که در این محصول نمی توانید دما را به یک باره از بالای صفر و پایین صفر تبدیل نمائید. برای تغییر دمای این محصول باید سردخانه به طور کامل تخیله، و با مواد نانو ضدعفونی نمائید.

هزینه سردخانه

سردخانه صنعتی سردخانه ای می باشد که با ابعاد بزرگ است،  که عموماً برای مصارف تجاری و صنعتی استفاده می شود. این نوع یخچال ها معمولاً در کنار مراکز ماهیگیری، کشتارگاه ها، باغ ها و امثال آن قرار دارند و فضای وسیعی متشکل از چندین اتاق هستند که دما و رطوبت تمامی اتاق ها توسط اتاق کنترل قابل تنظیم است.  به طور کلی مهم ترین کاربرد یخچال های صنعتی برای کالاها و محصولاتی است که اگر در محیط سردخانه نباشند، تازگی خود را از دست می دهند، و خراب می شوند و یا از نظر فیزیکی و شیمیایی آسیب می بینند. 

مشخصات فنی سردخانه صنعتی
ولتاژ 1400W / 1.2A
منبع تغذیه 220 ولت / 50 هرتز (110 ولت / 60 هرتز)
متریال یخچال و فریزر ضد زنگ 304 
کمپرسور کمپرسور Danfoss (اختیاری). هر اتاق با یک سیستم کمپرسور جداگانه
کنترل کننده دما هر اتاق با کنترل کننده دما جداگانه
درجه حرارت

استاندارد: 0 تا -10 ℃ (± 0.1 ℃)

قابل تنظیم: + 5 ℃ تا -15 

در، درب درب ایمنی با کلید. قاب درب با طراحی یک تکه منحصر به فرد تمیز کردن آن آسان است. تسمه مهر و موم درب قابل تعویض است.
فناوری فوم یک فناوری کف پلی اورتان. این ماده کف سبز / محیطی است. دستگاه کف یکبار مصرف به طور کلی.
این دستگاه را با سیستم عایق بندی کافی پشتیبانی می کند.
مبرد حفاظت از محیط زیست R404A
7 هشدار خطای سیستم دزدگیر دمای بالا ، دزدگیر دمای پایین ، دزدگیر خرابی سنسورها ، دزدگیر باز شدن درب ، دزدگیر خرابی برق ، دزدگیر باتری کم پشتیبان ، دزدگیر ولتاژ پایین
3 راه هشدار زنگ هشدار ، زنگ چشمک زن ، زنگ هشدار سیگنال از راه دور
گارانتی دارد

ساخت سردخانه صنعتی

 برای ساخت یک سردخانه صنعتی  درمرحله ی اول اتاقی به شکل انبار یا مکانی بزرگتر به شکل ساختمان برای ساخت سردخانه تعبیه می شود، سپس تجهیزات لازم برای ساخت سردخانه را به همان محل آورده و سردخانه را احداث می کنند. از اصلی ترین مراحل ساخت سردخانه می توان به  فونداسیون و دیوار کشی سوله، اجرای سازه فلزی و  کف سازی اشاره نمود.

انواع سردخانه صنعتی

  • سردخانه بالای صفر

 این نوع از سردخانه به نام سردخانه میوه و سبزیجات شناخته شده می باشد. این محصول دارای  محدوده دمایی +1 تا +4 درجه سانتی گراد می باشد. کیفیت طراحی و اجرای سیستم خنک کننده نقش مهمی در تنظیم دما در سردخانه های بالای صفر دارند. طراحی این سردخانه ها به ظرفیت بارگیری و کل اتاق ها بستگی دارد. محصولاتی که در این سردخانه نگهداری می شوند حداقل 1 تا 2 روز و حداکثر تا 15 می توانند سالم باقی بمانند، پس لازم است که سریع تر تعویض شوند.

  • سردخانه زیر صفر

این نوع از سردخانه برای منجمد کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای میانگین دمای 0 تا 18- درجه می باشد. به طور معمول در این سردخانه انواع گوشت، مرغ، ماهی، میگو و ... را نگهداری می کنند. فروشگاه های بزرگ برای اینکه بتوانند مواد پروتئینی خود را منجمد نگهداری کنند نیاز به یک سردخانه زیر صفر دارند. 

  • سردخانه دو مداره

 نحوه ی عملکرد سردخانه دومداره به گونه ای می باشد که می توان آن را بالای صفر و زیر صفر تنظیم کرد. نکته ی قابل تامل این محصول این است که به طور ناگهانی نمی توان مدل سرمایش آن را تغییر داد و باید سردخانه به طور کامل تخلیه و ضدعفونی شود تا بتوان دما را تغییر داد.

  • سردخانه متحرک و کانکسی

این سردخانه در زمانی نصب می شود که علاوه بر اینکه مواد غذایی کمی برای نگهداری دارید، فضای کمی را نیز دارید. نصب این نوع سردخانه بسیار آسان می باشد، همچنین لازم به ذکر است که قابل حمل هستند و ابعاد کوچکی دارند.

  • سردخانه اتاقی

این نوع سردخانه ابعاد بسیار کوچکی دارد و اغلب در هتل، رستوران، فروشگاه و... برای منجمد نگهداری کردن از مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه ی احداث این نوع سردخانه این گونه است که به کمک ساندویچ پانل دیوار های عایقی ساخته می شود و تجهیزات سرمایشی درون آن قرار می گیرد.

هزینه ساخت سردخانه

قطعات و تجهیزات سردخانه صنعتی

  • کمپرسور

کمپرسور از اصلی ترین تجهیزات سردخانه می باشد که وظیفه ی آن فشرده سازی گاز ها و بهره گیری از آن ها می باشد. لازم به ذکر است که در حین انجام این کار دمای گاز نیز تا حدودی افزایش می یابد.

  • کندانسور

کندانسور، گرمای گرفته شده توسط مبرد از اواپراتور و گرمای اضافه شده در طول فرآیند تراکم از سیستم در کندانسور حذف می شود. بنابراین، مبرد مایع شده، تحت فشار قرار می گیرد و دوباره منبسط می شود و به حالتی می رسد که گرما را از اواپراتور دریافت کند. می توان گفت که تبادل حرارت در کندانسور در 3 مرحله انجام می شود:
• اندازه گیری دما
• تراکم مبرد
• خنک کننده شدید

  • اوابراتور

 اواپراتور یا دمنده، که به عنوان خنک‌کننده‌ها درون اتاقک‌های سردخانه مورد استفاده قرار می­گیرد. در حقیقت اواپراتورها دمای گاز سرد به دست آمده از کندانسور و شیر انبساط را در محیط بسته شبکه‌ای مانندشان، وارد یک اتاقک کرده و پس این سرما را توسط دمنده‌ها درون اتاقک پخش می‌کنند.

خرید سردخانه

قیمت سردخانه صنعتی

از جمله عواملی که در قیمت سردخانه تاثیرگذار هستند می توان به ابعاد سردخانه، درب و عایق سردخانه، میزان دمای سردخانه، نوع و برند کمپرسور و... اشاره نمود.

شما مشتریان گرامی می توانید جهت استعلام از قیمت های دقیق با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید.

  • 1
تماس بگیرید