لیست انواع سردخانه صنعتی به صورت ثابت و متحرک

09128951640 کارشناس فروش
سردخانه متحرک و ثابت

سردخانه محترک و سرد خانه ثابت تولید شده در صنایع برودتی کولست دارای تجهیزاتی مجهز و بسیار باکیفیت میباشد به همین دلیل این محصول تبدیل شده به یک برند پرفروش و معتبر و برتر در بازار تجهیزات صنعتی .

یخچال صنعتی کولست
یخچال صنعتی کولست

سردخانه متحرک و ثابت 

سردخانه ی متحرک و ثابت یکی از انواع سرد سرد خانه صنعتی است که صنایع برودتی کولست در ساخت آن در ابعاد مختلف پیشگام است . امروزه این سردخانه ها بسیار پر متقاضی بوده و از جمله پر درخواست ترین نوع سرد خانه می باشد این سردخانه ها به عنوان سردخانه محصولات پرتئینی، شیمیایی ، سبزیجات و... نیز مورد استفاده قرار می گیرند و دارای انواع مختلفی می باشند به عنوان مثال : 

 1. سردخانه جسد 
 2. سردخانه گوشت
 3. سردخانه میوه
 4. سردخانه لبنیات
 5. سردخانه خرما 
 6. سردخانه بستنی
 7. سردخانه زیر صفر و بالای صفر
 8. سردخانه ماشین
 9. سردخانه محترک و ثابت 
 10. تونل انجماد 

 

قیمت سردخانه متحرک

انواع سرد خانه ثابت و متحرک 

 • سرد خانه تابت زیر صفر 
 • سردخانه ثابت بالا صفر 
 • سردخانه ثابت دو مداره 
 • سرد خانه متحرک زیر صفر 
 • سرد خانه متحرک بالا صفر 
 • سردخانه متحرک دو مداره 

 

سرد خانه ثابت 

همانطور که از اسمش پیداست سرد خانه های ثابت قابلیت جابه جایی ندارند و در یک مکان به طور ثابت باقی میمانند همچنین دارای ابعادی بسیار بزرگی بوده و به همین دلیل که دارای متراژ و ابعاد بزرگی میباشد باید در یک مکان ثابت برای همیشه نصب شوند. پس اگر شما جایی مناسب و همیشگی برای سردخانه دارید می توانید از این سردخانه ها استفاده کنید. سرد خانه ی ثابت دارای انواع مختلف زیر میباشد : 

 • سردخانه ثابت زیر صفر 
 • سردخانه ثابت بالا صفر 

 

سرد خانه ثابت زیر صفر 

سرد خانه اتاقکی زیر صفر دارای دمایی پایین و کمتر از نقطه ی انجماد محصول میباشد و حدودا در بازه ی دمایی -12 تا -23 در جه سانتی گراد میباشد و قادر است تا محصولات را در مدت زمان طولانی و به صورت بلند مدت نگهداری کند . این سرد خانه محصولات را به صورت یخ زده نگهداری میکند و از فاسد شدن سریع هنگام انها جلوگیری کرده و علاوه بر ان طول عمر محصول را افزایش میدهد . سرد خانه زیر صفر اغلب برای نگهداری مواد پروتئینی ، و اغلب سبزیجات یا صیفیجات به صورت منجمد کاربرد دارد . 

 

مشخصات فنی سردخانه ثابت زیر صفر

دما 


ابعاد

زیر صفر  
سفارشی
موتور بیتزر آلمان
اتصالات دانفوس آلمان
تابلو برق تلمکانیک فرانسه
درب کشویی و لولایی به انتخاب مشتری

 

قیمت سرد خانه اتقکی

سرد خانه ثابت بالا صفر 

سرد خانه اتاقکی بالای صفر دارای دمایی بالا تر از سرد خانه ی انجماد یا بلند مدت بوده و قادر است تا محصولات به صورت خنک و کمی پایین تر از دمایشان نگهداری کند به این سرد خانه سرد خانه ی سرد خانه کوتاه مدت نیز گفته میشود . این سرد خانه دارای بازه دمایی +4 تا +1 میباشد . این سرد خانه قادر این محصولات را در مدت زمانی کوتاه بین چند روز تا دو هفته ، 15 روز نگهداری کند . و این نکته بسیار اهیت دارد که نباید مدت زمان نگهداری محصولات از این بازه ی زمانی تجاوز کند .  این سرد خانه برای محصولات چون انواع سبزیجات ، انواع میوه جات ، گل و... کاربرد دارد . 

مشخصات فنی سردخانه ثابت بالای صفر

دما

 
ابعاد

بالای صفر  
سفارشی
موتور بیتزر آلمان
اتصالات دانفوس آلمان
تابلو برق تلمکانیک فرانسه
درب کشویی و لولایی به انتخاب مشتری

سرد خانه ثابت

مزایای سردخانه اتاقکی 

از مزایای این سردخانه ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استحکام بدنه ای و ساختمانی بالا
 • قابلیت ساخت در تناژ های بالا
 • قابلیت اجرا و قرارگیری یونیت،جدا از بدنه و فضای اطراف سردخانه
 • قابلیت احداث طبقات داخلی سنگین جهت انبار داری مواد تناژ بالا و…

 

معایب سرد خانه ثابت

از این قبیل معایب میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم توانایی در جابجایی به هنگام نیاز فوری
 • هزینه های بالا جهت جابجایی
 • اجبار در ایجاد زیر ساخت های بتنی در تناژ های بالا
 • مشکلات حراست ونگهبانی از فضای سردخانه و…

 

کاربرد سردخانه ی ثابت

 سردخانه های اتاقکی به دلیل داشتن ابعاد بزرگ در رستوران های بزرگ، هتل ها، قصابی ها، هایپر مارکت ها، داروخانه ها، آزمایشگاه ها و …بیشترین کاربرد را داشته وهمان طور که گفته شد اغلب برای نگهداری انواع میوه ها، دارو ها، موادغذایی، لبنیات و پروتئین کاربرد دارد همچنین نوع بالای صفر این محصول برای نگهداری انواع محصولات لبنی، میوه و تره بار و … استفاده می شود. و نوع پایین صفر آن برای نگهداری گوشت و پروتئین و …بسیار کاربرد دارد. به طور کلی برای نگهداری انواع محصول کاربرد داشته و اغلب مواد را میتوان در ان نگهداری کرد . 

سرد خانه ثابت

سردخانه ی کانکسی یا متحرک

سرد خانه ی متحر ک همان طور که نامش پیداس قابل جابه جایی میباشد . زمانی که نیاز به یک سردخانه کوچک یا متوسط داریمو یا میخواهیم در یک سوله بزرگ یک سرد خانه احداث کنیم از سردخانه کانکسی یا متحرکمیتونیم بهره بگیریم . در این نوع به جای استفاده از دیوارهای اتاق از کانکس یا سازه‌های فلزی بهره میگیریم  . سردخانه کانکسی متحرک از دارای حجم 10 متر مکعب تا 40 متر مکعتب بوده و مجهز شده به به عایق بندی ، درب کشوی یا لولایی است. کف کانکس سردخانه میتوند از جنس های مختلف باشد و با توجه به سفارش مشتریان میتواند از نوع ورق عاج دار یا پی وی سی و....استفاده شود . سرد خانه متحرک را به علت حجم و ابعاد بزرگ  میباشد و همچنین وزن قابل توجهی دارد  در نتیجهبرای حمل انها از لیفتراک یا جرثقیل کمک میگیرند . در نتیجه به منظور حمل انها با لیفتراک یا جرثقیل، تجهیزاتی از جمله قلاب و محلی برای قرارگیری شاخک لیفتراک در آن تعبیه شده است. سردخانه کانکسی به منظور نگهداری انواع محصولات غذایی و دارویی و کشاورزی طراحی شده است . این سرد خانه دارای دارای دو نوع  زیر میباشند : 

 • سرد خانه متحرک بالای صفر 
 • سرد خانه متحرک زیر صفر 

سرد خانه کانکسی بالای صفر 

سرد خانه کانکسی بالای صفر دارای دمایی بالا تر از سرد خانه ی انجماد یا بلند مدت بوده و قادر است تا محصولات به صورت خنک و کمی پایین تر از دمایشان نگهداری کند به این سرد خانه سرد خانه ی سرد خانه کوتاه مدت نیز گفته میشود . این سرد خانه دارای بازه دمایی +4 تا +1 میباشد . این سرد خانه قادر این محصولات را در مدت زمانی کوتاه بین چند روز تا دو هفته ، 15 روز نگهداری کند . و این نکته بسیار اهیت دارد که نباید مدت زمان نگهداری محصولات از این بازه ی زمانی تجاوز کند .  این سرد خانه برای محصولات چون انواع سبزیجات ، انواع میوه جات ، گل و... کاربرد دارد . 

 

سرد خانه کانکسی زیر صفر 

سرد خانه کانکسی زیر صفر دارای دمایی پایین و زیرنقطه ی انجماد محصول میباشد و  در بازه ی دمایی -12 تا -23 در جه سانتی گراد بوده و محصولات را نگهداری میکند و قادر است تا محصولات را در مدت زمان طولانی و به صورت بلند مدت نگهداری کند . این سرد خانه محصولات را به صورت یخ زده نگهداری میکند و از فاسد شدن سریع هنگام انها جلوگیری کرده و علاوه بر ان طول عمر محصول را افزایش میدهد . سرد خانه زیر صفر اغلب برای نگهداری مواد پروتئینی ، و اغلب سبزیجات یا صیفیجات به صورت منجمد کاربرد دارد . 

قیمت سرد خانه اتاقکی

کاربرد سردخانه ی کانکسی یا متحرک 

بیشترین کاربرد این مدل از سردخانه های کانکسی یا کلد روم‌ها در صنایع پروتئینی، صنایع لبنی، میوه و صنایع دارویی میباشد . البته با توجه به آنکه شرایط نگهداری هر کدام از این محصولات با یکدیگر متفاوت میباشد ، در نتیجه  نحوه ساخت سردخانه نیز در آن‌ها متفاوت خواهد بود.دمای مطلوب کلد روم یا سردخانه ی کانکسی به نوع محصولی قابل نگهداری بستگی دارد. به عنوان مثال برای نگهداری گوشت به دمای زیر صفر نیاز است، در حالی که برای نگهداری برخی میوه‌ها دمای 3 تا 5 درجه بالای صفر مطلوب خواهد بود.

خرید سرد خانه ثایت

سردخانه دو مداره

سرد خانه های زیرصفر و بالا ی صفر دو نوع میباشند یا به صورت تک مداره بوده یا به صورت دو مداره میباشند . سرد خانه تک مداره میتواند یکی از دو حالت زیر صفر و بالا ی صفر باشد و لی سرد خانه دو مداره هر دو حالت زیر صفر و بالای فصر را در بر میگیرد . به عنوان مثال :

سرد خانه تک مداره : سرد خانه ی تک مداره یعنی یا باید به صورت سرد خانه ی بالای صفر بکار گرفته شود و محصولات را در دمای بالا تر از نقطه ی انجماد نگهداری کند ، یا به صورت زیر صفر بکار گرفته شود و محصلات را در دمای کمتر از نقطه ی انجاد نگهداری کند  . 

سرد خانه دو مداره : سرد خانه دو مداره یعنی هر دو حالت دمای زیر صفر و بالای صفر را شامل میشود یعنی در یک سالن شما میتوانید محصولات را در دمای بالای صفر نگهداری کنید و در سالنی دیگر و به طور مجزا محصولات را در دمایی زیر صفر نگهداری کنید  

در قسمت زیر به نکاتی مهم در مورد سرد خانه دو مداره اشاره شده است : 

 • سردخانه دو مداره ، دارای قابلیت عملکرد هر دو حالت سردخانه زیر صفر و سردخانه بالای صفر بوده 
 • در سردخانه دومداره باید توجه داشت که پس از تخلیه سردخانهو خاج کردم تمامی محصولات در یکی از این حالات و تغییر به حالت دیگر اتاق سردخانه را با مواد نانو ضدعفونی و شستشو کرد که پس از بارگیری مجدد باعث بو گرفتن محصول جدید نشود.
 • نگهداری محصولات مختلف در شرایط بهینه، نیاز به سردخانه های مجزایی دارد که از نظر اقتصادی امکان پذیر نیست.

قیمت سرد خانه کانکسی

پیش سرد کن 

پیش سردکن به فضایی گفته میشود که محصول را در دمایی بالاتر (معمولا دمای محیط یا کشتارگاه) وارد آن میشود و بایستی با حداگثرسرعت ، تا دمای مورد نظرنگهداری سرد شود. محصول پس از رسیدن به آدمای مورد نظر از فضا خارج شده و برای نگهداری در سردخانه در سالن های نگهداری قرار میگیرد. یکی از نکات بسیار پر اهمیت ، جابجا کردن محصول در طول زمان سردکن، زیرا تأثیر شدیدی در کیفیت نهایی و عمر محصول دارد. سردخانه اتاقی معمولا برای ساخت سردخانه کوچک و متوسط بسیار کاربرد دارد  و برای نگهداری مواد غذایی در رستورانها، مراکز توزیع، هتل ها و یا ذخیره میوه‌ در باغ‌ها کاربرد دارد به این صورت که یک اتاق درون ساختمان در ابتدا به کمک ساندویچ پانل عایقکاری شده و سپس تجهیزات سرمایشی درون آن نصب می‌شوند.

سرد خانه متحرک

تجهیزات اصلی مورد استفاده در سردخانه 

 •  کمپرسور که وظیفه آن افزایش فشار مبرد است
 •  کندانسور که وظیفه آن انتقال گرمای مبرد به محیط بیرون است
 •  دستگاه انبساط که وظیفه آن ایجاد افت فشار در مبرد است
 •  اواپراتور که وظیفه آن انتقال گرمای محیط سردخانه به مبرد است
 •  دستگاه‌های کنترلی و ایمنی مانند فیلترها، شیرهای سرویس و اطمینان و تابلوبرق 

قیمت سردخانه متحرک کانکسی

 • کمپرسور سردخانه 

 کمپرسور یکی از اعضای ضروری و بسیار مهم در سردخانه صنعتی میباشد که وضیفه ی فشرده سازی گازمورد استفاده در دستگاه را برعهده دارد که در این محصول دو نوع کمپرسورتعبیه شده است که اسکرال و اسکرو میباشد . از جمله وظایف این دو نوع کمپرسور فشرده کردن گازهای مورد استفاده ی دستگاه سرد خانه بوده .

 

 • اوپراتور سردخانه 

اوپراتور هم از جمله اجزای مهم این محصول بوده که وظیفه ی ان خنک سازی و هدایت هوای خنک به اتاقک های درون سردخانه می باشد . سیستم خنک سازی یکی از ضروری ترین سیستم ها و تجهیزات در سرد خانه ها میباشد که دارای چهار وجه بوده و این چهار وجه عبارتند از :  یونیت اپراتور یونیت کندانسور که هر کدام از این چهار بخش مجهز شده به  شیر انجماد و کمپرسور می باشد 

 

 • کندانسور سردخانه 

همان طور که گفته شد یکی از وظایف مهم کمپرسور فشرده کرده گاز ها است ، حال کندانسور سردخانه که به عنوان یک مبدل حرارتی فعالیت دارد توسط خنک سازی مبرد باعث تغییر حالت ان گازی که توسط کمپراسور فشرده شده است میشود وان را ازحالت گاز به مایع تبدیل میکند به همین سبب تبرید به صورت تراکمی ادامه پیدا می کند و این عملیات موجب افزایش دمای گاز شده از این رو کندانسور به منظور کاهش این دما گاز بسیار کاربردی خواهد بود .

 

موارد قابل توجه در ساخت و احداث سرد خانه 

 • زمین 
 • محوطه سازی 
 • تجهیزات 
 • اطلاعات مالی 

 

 • زمین

برای احداث سرد خانه باید کلیه مشخصات زمین مورد نظر برای احداث سردخانه مانند مساحت و قیمت آن و.... را در طرح توجیهیقید نمود. آدرس زمین و موقعیت جغرافیایی زمین از دیگر مواردی هستند که باید به آن ها اشاره کنید.چ

 

 • محوطه سازی

از دیگر مواردی که باید به آن اشاره کنید ، مدت زمان لازم و هزینه مورد نیاز برای محوطه سازی میباشد . محوطفه سازی شامل خاک برداری ، تسطیح ، دیوار کشی و حصارکشی ، راهسازی و ایجاد فضای سبز است.

 

 • تجهیزات

تجهیزات مورد نیاز برای احداث سردخانه به انواع تجهیزات فنی ، اداری و حمل و نقل تقسیم بندی می شوند. تجهیزات فنی شامل تجهیزاتی نظیر کندانسور ، کمپرسور و مخازن میباشند . تجهیزات اداری شامل میز و صندلی ، کامپیوتر و لوازم آشپرخانه بوده و البته تجهیزات دیگری مانند وانت بار ، لیفتراک و کامیون نیز برای سردخانه لازم هستند که اطلاعات مربوط به نوع ، مدل و قیمت آن ها را باید در طرح توجیهی بنویسید.

 

 • اطلاعات مالی

اطلاعات مالی از قسمت های بسیار مهم طرح کسب و کار است که باید وارد آن شود. اطلاعات مالی طرح کسب و کار شامل موارد بسیار مهمی از جمله سرمایه در گردش ، سود ، هزینه ، دوره بازگشت سرمایه و بازدهی سرمایه گذاری است. توجیه پذیری طرح اقتصادی شما در قسمت اطلاعات مالی طرح مشخص می شود.

 

نکات فروش صنایع برودتی کولست

 • کلیه محصولات دارای 18 ماه گارانتی تو 5 سال خدمات پس از فروش می باشند.
 • نحوه سفارش کالا از طریق سایت و تماس با کارشناسان فروش می باشد.
 • ارسال از طریق باربری به سراسر کشور 
 • صادرات به عراق

امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید